02188527932 09120743868 09129179037 09215841852

دیجیتال مارکتینگ شرکت های تازه کار

استفاده رسانه اجتماعی در دانشگاه ها

هشت راهکار هوشمندانه برای استفاده رسانه اجتماعی در دانشگاه ها

تصور داشتن جهانی بدون رسانه های اجتماعی بسیار مشکل است، با این حال هنوز هم بسیاری ار متخصصان امر، توییتر،  فیس بوک و اینستاگرام  را به عنوان عواملی برای اتلاف وقت و بیهودگی تلقی می کنند تا یک ابزار مناسب. ولی این منابع می توانند به منظور ایجاد محیط های مهیج و چالش بر انگیز برای یادگیری به افسار کشیده شوند و تحت کنترل در آیند. بنابراین شما چه  نرم افزارهایی باید استفاده کنید تا بار مسؤلیت خود را سبک کرده و آموزشتان را برقرار سازید؟

اسنپ چت – Snap chat

نرم افزار محبوب پیام رسان با عکس و فیلم که می تواند دانش آموزان را با ابزارهای آموزشی نیز آشنا سازد. برلی جونز از دانشگاه کینگستن از اسنپ چت در ابتدای سال آموزشی برای طرح سوالاتی در یک تالار سخنرانی بزرگ استفاده کرد. او توضیح داد “دانش آموزان فعالانه درگیر استفاده از آن شدند. چیزی که من انتظارش را نمی کشیدم این بود که آنها از اسلایدهای من در طول سخنرانی اسکرین شات گرفتند و پپیش از آن که به من فرستاده شود از آنها یادداشت برداری می کردند”

ترلو – Trello

در اصل یک ابزار نوشتاری آنلاین است، با ترلو می توانیم عکس، فیلم و مدارکی را لینک کرده و سپس بین اعضای گروه آن را به اشتراک گذارد. به وسیله آن می توان مباحثی را در حول یک چهارچوب سازماندهی کرد، بنابراین شما می توانید هر آنچه که می خواهید  پین، اشتراک گذاری و یا تبادل اطلاعات کنید.

واین – Vine

فیلم های 6ثانیه ای در سراسر رسانه های اجتماعی موجود هستند و همچنین می توانند سرچشمه ای برای آموزش های بالاتر برای نهادها باشند. از آن می توان برای نشان دادن محوطه دانشگاهها و یا ترویج دادن رویدادها استفاده نمود همچنین این ابزار می توانند وسیله ای عالی برای اشتغال زایی در سطح وسیعی شوند.

اگر یک سخنران جذاب به یک دانشگاه آید، از واین می توان به منظور بخش بندی کردن نکات کلیدی آن سخنرانی استفاده کرد، و می توان آن را به راحتی میان دانشجویان توزیع نمود. واین همچنین پتانسیل این را دارد که ویروس هایش از بین برود و میان نهادهای مختلف به اشتراک گذارد. زمانی که یک واژه کلیدی در دسترس باشد دانش آموزان در لندن می توانند بلافاصله یک کلیپ مرتبط به آن را بیابند.

پاکت – Pocket

این سرویس کتاب نویسی به کاربران این امکان را می دهد تا لینک های مقالات را جمع آوری و دانلود کنندو از آن در مجلات آنلاین خودشان استفاده کنند. کاربران می توانند دیگر کاربران را فالو کنند، به این معنی که مثلا” دانش آموزان و دانشجویان می توانند از لینک استادانی که مقالات و موضوعاتی را برای عموم گذارده اند استفاده کنند.

گوگل داکس – Google docs

استفاده از فایل های به اشتراک گذاشته شده فرآیند تازه ای نیست و بازخورد برابری نمی دهد. گرچه ترکیب کردن آنها با یکدیگر دانشجویان را قادر می سازد تا بازخورد سریعی بر روی هر زمینه ای نشان دهند ولی به طور کلی بسیار مفید است. Google docs به شما امکان ویرایش و توضیحات و نکات را می دهد، بدون اینکه در سمینارشررکت کرده باشند و سپس آن فایل را برای مدرس یا سخنران بفرستند و بازخورد آن را دریافت کنند.

اندرو میدلتون، رییس انجمن آموزشگاهی و دانش و نوع آوری دانشگاه هلم می باشد که بر استفاده از گوگل درایو و انجام کارهای گروهی تاکید می ورزد. او می گوید ” امکان یادگیریبا انجمن های گروهی تحقیقاتی، با پشتیبانی گوگل درایو بی حد و اندازه است.”

آی تاک – I talk

 اصولا” به عنوان یک ابزار برای ضبط و ثبت مورد استفاده قرار می گیرد. این یکی از بهترین روش ها برای بخش بندی سخنرانی ها و کنفرانس ها و سپس ارسال آنلاین آنها می باشد. همچنین می توان آنها را از طریق ایمیل به اشتراک گذاشت. همچنین این امکان برای شما وجود دارد که کیفیت صدای ضبط شده را تغییر دهید و ارسال آن را بین دستگاه ها سریع و آسان کنید.

واندر لیست – Wunder list

برخی از دانشجویان نسبت به سایرین مرتب تر و با نظم ترند و آن دسته افراد بی برنامه می توانند مایه ی خرابی زندگی فراهم کنند. برنامه سازمان یافته واندرلیست این امکان را میدهد که دانشجویان و مدرسان با برنامه پوشه هایی را برای زمینه ای خاص با یادداشت ها، تاریخ، توضیحات و نکات، لیست مخاطبان و شاید یادآوری برای مناسباتی که نزدیکند را ایجاد و ذخیره نمایند.

اینستاگرام – Instagram

این برنامه فقط مختص گرفتن عکس های سلفی نیست؛ ابزاری است برای به اشتراک گذاشتن تصاویر که جمع آوری آنها در زمان کم می تواند واقعا کاری دشوار باشد. بیش از آن که به داده هایی که توسط دیگران جمع آوری شده تکیه کنید، دانشجویان می توانند کلکسیون ها وداده های خود را در تمامی زمینه ها به کار گیرند. اینستاگرام همچنین می تواند فرصت هایی برای همکاری را نیز فراهم کند. دانش آموزان می توانند برنامه های موجود را ذخیره کرده و ضمیمه و تفسیری روی عکس های یکدیگر بگذارند و از این طریق می توانند به مباحثه و مذاکره بنشینند. خرید فالوور اینستاکرام

Summary
Review Date
Reviewed Item
رسانه اجتماعی
Author Rating
51star1star1star1star1star

دیدگاه هایی که برای این مطلب ارسال شده

    parinaz

    ژانویه 25, 2016

    ممنون بابت مطالب ارزنده و مفید

ایمیل شما نزد ما محفوظ می ماند.
عباس آباد- تقاطع شریعتی بهشتی- خیابان متحیری پلاک 1 طبقه 5 واحد 19
info@clickpardaz.com
021-88527932
09120743868