02188527932 09120743868 09129179037 09215841852

بازاریابی محتوایی

بازاریابی محتوایی – Content Marketing

به طور کلی می تونیم بازاریابی از طریق محتوا را نوعی از دیجیتال مارکتینگ دانست که هدف اصلی آن تولید و به اشتراک گذاشتن مطالب مفید و ضروری برای کاربران و مشتریان می باشد که باعث حفظ مشتریان قبلی و جذب مشتریان جدید خواهد شد و این اطلاعات و مطالب می تواند شامل اخبار، فیلم ، cd های آموزشی و پرسش و پاسخ سایر کابران و مشتریان در نظر گرفت.

در واقع بازاریابی محتوایی را می توان به صورت روشی جدید برای خلق و پخش محتوایی جذاب، ارزشمند و مرتبط با نیاز کاربران و مشتریان تعریف کرد. به عبارتی دیگر بازاریابی با محتوای مطلب سعی در بوجود آوردن موضوعات جذاب در حیطه های مختلف  تفریحی، علمی، سرگرمی ، پزشکی و …. دارد و بازاریابی در این کار موفق خواهد بود که بیشترین نیاز کاربران و مشتریان خود را برطرف نموده و پاسخگوی سوالات و مشکلات آنان در حیطه کاری خود کاربران باشیم و به کاربران خود اطلاعات مفید و ارزشمندی ارائه دهیم مشتریان با انجام خرید خود به ما وفاداری خودشان را اعلام می کنند و به ما در قبال ارائه خدماتی که به آنها عرضه می کنیم پاداش قابل توجهی دریافت می کنیم.

بازاریابی محتوایی

                    بازاریابی محتوایی

از طرفی مهمترین تفاوت آن با تبلیغات در این است که محتوا به نام صاحب اثر پخش خواهد شد و بازاریابی محتوا مشتریان بیشتری را به خود جذب می کند بنابراین بازاریابی محتوا یکی از روشهایی است که بوسیله آن می توان مشتری را مجاب به خرید محصول کرد در کمترین و کوتاهترین راه و زمان فقط با چند کلیک ساده می توان محصول مورد نظر را خریداری نمود و در جلوی منزل تحویل گرفت. برای اینکه بازاریابی موفق صورت بگیرد نیاز به تبلیغات گسترده و عمده ای می باشد تا سایر مشتریان و کاربران قبلی خود را از دست ندهیم اما نه به اندازه ای که مشتری را از خود دور کنیم. گرچه ابتدای کار هزینه های زیادی صرف تبلیغات برای جلب رضایت مشتری خواهد شد اما به مرور زمان هزینه تبلیغات مبلغ ناچیزی از کل کار حاصله خواهد شد

برای شروع یک بازاریابی با محتوای مطلب خوب لازم است به چهار اصل توجه کرد

ابتدا اطلاعات گرافیکی که در نظر کاربر بیشترین اثر را خواهد گذاشت پس باید در انتخاب گرافیک آن نهایت دقت وسلیقه خود را به کار برد چون اگر کار گرافیکی از کیفیت بالایی برخوردار باشد برای همیشه روی وبسایت مورد نظر قرار خواهد گرفت.

دومین موضوع که باید به آن توجه کرد صفحه های اینترنت یا اینترانت می باشد که تفاوت اساسی آن با سایر صفحات اینترنتی در جذابیت صفحه و مطالب می باشد و همین موضوع باعث می شود که کاربر علاقه بیشتری به ماندن در صفحه نشان داده و اطلاعات را با دقت بیشتری مطالعه کند. سومین موضوعی که باید در نظر گرفت پادکست یا پادپخش می باشد که از آن به عنوان رادیوی اینترنتی یاد می کنند که این روش در سالهای قبل دارای محبوبیت و گسترش یافته بود و درنهایت فیلم های آموزشی از آنجا که اکثر مردم جامعه تصور می کنند رادیوی اینترنتی و فیلم گران و پر هزینه است این دو کمتر مورد استفاده قرار گرفته است اما صرفنظر از هزینه هایی که برای تجهیزات صوتی و تصویری با کیفیت بهره بردن از این روش فیلم و رادیوی اینترنتی آسانترین  و تاثیر گذار ترین راه برای جذب مشتریان جدید خواهد شد.

Summary
Review Date
Reviewed Item
بازاریابی محتوایی
Author Rating
51star1star1star1star1star
عباس آباد- تقاطع شریعتی بهشتی- خیابان متحیری پلاک 1 طبقه 5 واحد 19
info@clickpardaz.com
021-88527932
09120743868